Klára Skuhravá cestovatelka

Vlastní dva batohy, dvě krabice, červenou Carcoolku VW Transporter a dvakrát za rok stráví na jednom místě déle než týden. Klára Skuhravá, jemná cestovatelská duše, která o sobě tvrdí, že je úplně obyčejná holka, hrdá na Českou republiku, která ani pořádně necestuje.

Žila a studovala v Itálii, Skotsku, Rakousku, Nikaragui a v Indonésii. Chodí po světě s otevřenýma očima a ročně takto překoná okolo 2500 km. Kilometry ani navštívené země ale nepočítá. Chodí sama i s lidmi, kteří se přihlásí na její výlety s Justwalkit. Baví ji vyvolávat v lidech lidskost a poslouchat jejich životní příběhy. Umění otevřít se a nabídnout sebe. Podělit se o málo. Necítí se být nijak výjimečnou. Dělá jen to, co ji dává smysl.

Klára Skuhravá o svém „necestování“ napsala už přes 800 článků. Dočíst se tak můžete o japonském dobrodružství, jak vydržet na Havaji tři měsíce nebo popis práce dobrovolníka v Indonésii. Její nejvyšším dosaženým vrcholem je Kazbegi (5033 m) v Gruzii, nejhlubším ponorem 18 metrů na jeden nádech, nejdelší trasou túra okolo waleského pobřeží v Pembrokeshire (400 km) a nejoblíbenější cestou život. Snaží se naučit relaxovat, ale moc ji to nejde, a tak si mezi výlety ještě krátí chvíli navrhováním a přetvářením zahrad.


Fotogalerie
Testuji a používám