Jakub Rott

Plzeňák, odjakživa fascinovaný extrémními sporty, rozvíjí své pohybové zkušenosti všemi možnými směry a živly. Od malička se pohybuje ve vodě, závodil v jachetní třídě Optimist, dále pokračoval svoji závodní kariéru na windsurfingu ve třídách RAC, Formula a Slalom a od 15 let se stal instruktorem kitesurfingu.

Od vody se přesunul k hlíně, tedy sjezdům na kole - DH a SlopeStyle. Následně začal s otcem jezdit na motorce hard enduro za český KTM team Dr.K, účastnil se tří denních závodů v rumunských Transylvánských Alpách Regiment13 a King of Hill. Předposlední živel, který mu zbýval byl vzduch. Ten ho zlákal v roce 2015 kdy se začal věnovat skydive (aktuálně 120 seskoků a 1 „BASE“) a odtud už to byl jen krůček k paraglidingu a speedflyingu, kterému se Jakub věnuje nejvíce nyní.

Založil značku Czech Speedfly a partou bláznivých přátel objíždí světové speedfly eventy, běhají do hor a nebo šlapou horské stěny na skialpech, aby si následně vychutnali jen několik minut dlouhý, avšak o to nabitější adrenalinem, slet skrze úzká koryta, mezi stromy a těsně na alpskými loukami. Tedy ideální pro testování vybavení v podmínkách, kdy náročný výstup střídá let vzduchem ve vysoké rychlosti. Doporučujeme se podívat na jejich videa například na YT nebo FB stránce nebo se klukům ozvat a přidat se na nějakou jejich akci! Mladý a nadějný sportovec, který je přesně na svém místě.


Fotogalerie