Nurock Jacket - test od Svět Outdooru

Zaujalo mě

  • Regulovatelná kapuce přes lezeckou helmu
  • Vnitřní kapsa na mobil
  • Materiál a funkční střih

Shrnutí recenze

Technická bunda určená pro lezce, ušitá z nemembránového, hustě tkaného, elastického sofstshellu, doplněného lepenými švy, primárně určená pro pohyb s lezeckým úvazkem. Vícesměrně utažitelná kapuce dimenzovaná pro nošení lezecké přilby. Vysoko položené kapsy. Co si o ní myslí a jak ji hodnotí horský vůdce a tester Světa outdooru?

PODROBNÝ POPIS

Bunda z nemembránového sofshellu, který je elastický a neomezuje nijak v pohybu. Bunda má velikou kapuci přes helmu. Vysoký límec. Dvě vysoko posazené kapsy. Dvojcestný zip a prodloužený zadní díl


První sněžení v Tatrách a Gerlach – HIGH POINT NUROCK JACKET

RUKÁVY

Rukávy jsou dostatečně dlouhé. Anatomicky tvarované. Široké tak, aby se pod něj vešla ještě jedna nebo dvě spodní vrstvy. Zakončené jsou do manžety a regulace utažení se děje širokým suchým zipem, který během testování držel a fungoval skvěle. Pro normální chůzi či aktivitu mám raději rukávy nezatažené, ale na lezení bylo skvělé si rukávy pomocí suchého zipu zatáhnout.


Dostatečně dlouhé rukávy – HIGH POINT NUROCK JACKET

KAPUCE

Dostatečně velká pro přetažení i přes velkou helmu. Opařena je vyztuženým štítkem. Stahuje se a nastavuje pomocí dvou elastických šňůr a trojice samosvorek. Úplně bezva je, že díky elastickém materiálu se dá strhnout či přetáhnout už nastavená a není ji potřeba znovu upravovat. A zvládá to i se zapnutým zipem. Což je skvělé.


Detail na regulaci kapuce bundy HIGH POINT NUROCK JACKET

Další stahování je i v pase. Je vymyšleno tak, aby se do něj minimálně zachytával matroš na sedáku. Pružné tkanice se samosvorkou nejsou provlečený tunýlkem do smyčky, ale do dvou konců.


Nezávislé konce elastického kordu eliminují zachytávání lezeckého matroše na sedáku – HIGH POINT NUROCK JACKET

KAPSY

Bunda NUROCK má dvě vysoko posazené napoleonské kapsy. Což je skvělé pro lezení v sedáku nebo při zapnutém bederáku batohu. Pravá je menší než levá. A ta levá je ještě opatřena vnitřní síťovanou kapsu určenou pro uložení mobilu.


Vnitřní kapsa na mobil – HIGH POINT NUROCK JACKET

Tato vnitřní kapsička drží telefon na svém místě – na stojáka, takže necestuje v kapse ani si nelehá naležato. Parádní věc. Pro vložení telefonu podle velikosti (šířky) je rychlejší a snadnější použít obě ruce. Vytažení jde pak jednou rukou jako po másle. Kromě toho se do kapes vejde ještě spousta dalších věcí!


Telefon se ve vnitřní kapse ani nehne – HIGH POINT NUROCK JACKET

MATERIÁL

Použitý materiál Ustál silný vítr i mírný déšť, a to díky DWR úpravě. Vše bez omezení v pohybu a rychlosti. To hlavně! Materiál je skvěle elastický a díky tomu, že je nemembránový, toho „udýchá“ docela dost. Není nutné stále vysvlíkat a oblíkat. I mechanická odolnost byla dobrá, protože lezení po skalách a horách si bunda užil a docela dost a opravdu jsem ji neměl důvod šetřit.


Bunda na hřebenu Suchých skal – HIGH POINT NUROCK JACKET

Testováno ve Vysokých Tatrách, na skalách a to i při lezení ve spárách. Zipy jsou značkové YKK. Opatřeny táhly pro úchop i v boxerských rukavicích. Hlavní zip je dvojcestný.


Lezení vícedélek v Tatrách – HIGH POINT NUROCK JACKET

VERDIKT TESTERA

Jedná se tak pravděpodobně o součást vašeho šatníku s označením #musthave.


Testování při práci horského vůdce – Vysoké Tatry – HIGH POINT NUROCK JACKET
  • Recenzi zpracoval testerský tým časopisu Svět outdooru, který od roku 1997 strávil 14 500 hodin prověřováním přes 1 000 výrobků na stovkách výprav do celého světa. Každé recenzi se věnuje několik lidí, včetně horských vůdců a špičkových sportovců, a její výsledek si nelze koupit.
Další recenze najdete na www.SvetOutdooru.cz/vybaveni.

Fotogalerie