Zimmereben Klettersteig (Na) ferraty se Sígou (D/E)

Mayrhofen je známý především jako významné zimní středisko v Zillertalu. Z dálnice na Innsbruck odbočíme u obce Wiesing, výjezd č.39, na Zillertal a pokračujeme údolím až do města Mayrhofen.
Za kruhovým objezdem v Mayrhofenu odbočíme vpravo a přes řeku k parkovišti u areálu. U vstupu k zajištěným cestám je informační centrum a půjčovna lezeckého vybavení. Směry k nástupům jsou vyznačeny.
GPS parkoviště:  47.1754886N, 11.8623569E.

Popis výstupu:

Do cesty nastoupíme doleva ustupujícím směrem za C až pod převis a jím za D do lehčí pasáže, která končí kolmým koutem za C. Následuje chodecký traverz vpravo po exponované pěšině za A.
Na konci traverzu nastoupíme do kolmé stěny Morgensonne, zpočátku za C/D, později za D a vylézáme za C.

Následuje úsek za B a za ním stěnka za C, která ústí u lavičky Hollywoodschaukel. Od lavičky pokračujeme další stěnou šikmo vpravo, později šikmo vlevo stále za B/C kolem další lavičky až k začátku nakloněné plotny. Touto hladkou plotnou jdeme šikmo vpravo a vzhůru pozvolným obloukem doleva pod převisy až ke klíčovému místu za D/E.

Po vylezení z klíčového místa pokračujeme za C k další lavičce a k výstupové knize. Odtud za A k lanovému mostu. Po laně za B na druhou stranu rokle a závěrečným pilířem zpočátku za C, později za C/D a převislou závěrečnou částí pilíře za D k výlezu za C. Od lavičky na vrcholu to máme jen pár kroků do příjemné restaurace Gasthaus Zimmereben s terasou a výhledem do údolí.

Sestup:

Od Gasthaus Zimmereben bez problémů po značeném chodníku dojdeme za 20 min. k informačnímu centru při parkovišti.

Shrnutí:

  • Oblast:  Rakousko, Tuxer Alpen, obec Mayrhofen
  • Obtížnost:  D/E
  • Převýšení:  160 m
  • Čas výstupu:  60 min
  • Nástup: 10 min.
  • Sestup: 20 min.

Souřadnice: 47.1754886N,  11.8623569E (parkoviště)
Datum výstupu: 2020

Vyber si u nás vybavení na ferraty

Via ferrata - jak je zdolat bezpečně - Více v našem průvodci


Fotogalerie