Pavel Blažek

Pavel se od svých patnácti let věnuje horolezectví, které se spolu s cestováním stalo jeho největší vášní. Pavel je také nadšený fotograf, běžec, cyklista a skvělý grafik. Mimo jiné i autor nových stránek High Point.

Pavel Blažek, programátor, designer strávil hodně času v USA, kde procestoval celou jejich západní část a podnikl řadu letních i zimních výstupů ve Skalistých horách. V roce 2006 podnikl svou první vážnější výpravu na lyžích. Jejím cílem byl pokus o sólo přechod 250 km dlouhého ledovce Vatnajokull na Islandu. Tato expedice stejně jako následující pokus o přechod náhorní planiny Hardangervidda v Norsku byla bohužel neúspěšná. Ve snaze získat trochu odstup od organizačně a fyzicky náročných expedic, se Pavel stal součástí projektu Sluneční školy pro Kargyak občanského sdružení Surya. Podvou letech, během kterých sdružení Surya úspěšně dokončilo stavbu tzv. pasivní budovy školy ve vesnici Kargyak v Indickém Himaláji, se Pavel k expedicím vrátil. Na jaře roku 2010 se spolu se svým kolegou vydal na přechod 700 kilometrů dlouhého zamrzlého jezera Bajkal na Sibiři. Tento přechod byl úspěšný a to i přes teploty klesající k -40 °C, problémy s výstrojí a denní vzdálenosti přes 30 km. Po 24 dnech a 6 hodinách dosáhl Pavel se svým kolegou druhé strany jezera Bajkal, a stali se tak první českou expedicí, která přechod uskutečnila.

Na základě získaných zkušeností a úspěchu poslední expedice založil Pavel na jaře 2011 firmu Never Give Up. Její náplní je pomoc zajímavým projektům s organizací, propagací nebo finančním zajištěním. Prvním, na kterémse firma Never Give Up podílela, byl projekt Cesta za snem (www.cestazasnem.cz) - cesta handicapovaného neprofesionálního sportovce Heřmana Volfa do Říma na speciálním kole pro vozíčkáře, tzv. handbiku.

Od začátku roku 2011 se Pavel věnuje svému příštímu projektu s názvem North & South.

www.nevergiveup.cz


FotogalerieOblíbené produkty