Testování Krkonoše

KURZ PŘEŽITÍ V ZIMNÍCH PODMÍNKÁCH VE SPOLUPRÁCI S ARMÁDOU ČESKÉ REPUBLIKY - KRKONOŠE

Nejlepší testování je takové, které člověk pocítí na vlastní kůži. Vzhledem k otevřené spolupráci s vedoucími instruktory pro přesuny na sněhu a ledu AČR, se nám tedy nabízí velmi pestré možnosti testování v těch nejlepších podmínkách. Právě o víkendu jsme vyrazili na prověrku do Krkonošských hřebenů. Nutno říci, že nárazy větru až 100 km/h, rozbředlá sněhová pokrývka, teplota kolem 0 – 4 stupňů a velice vydatný déšť po celý den, nám připravili více než perfektní podmínky. 

A výsledek ? 

Ti jedinci, kteří oblékali testovací vybavení HIGH POINT, po celodenním pohybu a bivakování v těchto podmínkách mohli znovu další ráno pokračovat v přesunu. Zajištěním suchého oblečení totiž zvyšujete šanci ke kvalitní regeneraci a odpočinku. U těch jedinců, kteří zvolili vybavení bez dostatečných parametrů se objevovaly známky vyčerpání z nedostatečného spánku a díky podchlazení těla během noci z mokrého oblečení. 

Průběh :

  • celodenní pohyb na skialpech a sněžnicích v oblasti Sněžky a okolí / mapování / orientace a základy pro přežití 
  • jako odměna - bivakování pod širým nebem při nepřetržitém dešti
  • nácvik lavinového vyhledávání a vyproštění + kopání ´´hrobů´´ pro vyzkoušení pocitu při zasypání lavinou 

TESTOVÁNÍ POD VEDENÍM : Matěj Molcar ( HIGH POINT), mjr. Michal Mašek, nrtm. Ondřej Hejdánek   (VOJENSKÁ LETECKÁ ZÁKLADNA KBELY)

DALŠÍ  ZÚČASTNĚNÍ: studenti FTVS
v rámci nepovinného předmětu Kurzu přežití v zimních podmínkách jsme se připojili a společně se podíleli na vzdělávání studentů ve směru správné volby a výběru vrstev oblečení. Chování materiálů a reakce lidského těla na extrémní podmínky. 

TESTOVANÉ PRODUKTY : DRY COVER, RADICAL 2.0/3.0, PROTECTOR 5.0 JACKET + PANTS , PROTECTOR 5.0 BROTHER JACKET – NOVINKA NA SEZÓNU FW 20/21


Fotogalerie


Doporučujeme