Czech Speedfly

Czech Speedfly

Navázali jsme spolupráci s další partičkou nejen žijící, ale hlavně létající v horách na malých padácích - tzv speedglide křídlech.
Speedgliding je extrémní sport podobný paraglidingu s tím rozdílem, že se létá na malých a velmi rychlých padácích z kopce dolů a v Čechách se mu věnuje zatím jen velmi úzká skupina lidí. V létě speedflying se startem rozběhem, v zimě speedriding ze startem z lyží, nejčastěji skialpů. 
No a na pořádný kopec je potřeba si to většinou vyšlápnout, pěšky a nebo na skialpech, ale o to pak víc chutná slet dolů.
Team Czech Speedfly je tvořen zakladatelem Jakubem Rottem, Gustou Červeným a partou dalších přátel kteří společně sdílí toto nadšení.
Czech Speedfly Team nově obrandovaný také logy High Point, který testuje naše nejnovější kousky oblečení můžete pravidelně vídat na různých akcí jako říjnové Airgames v tureckém Oludeniz, Italský meeting 3 days of proxy na Kronplatzu nebo na francouzských srazech v Les Deux Alpes a Val d´Isére.
V čechách občas trénují na kopcích na Švihově, šumavském Špičáku, Rané u Loun a nebo na hrance v Plzni na Koterově.

Více informací o teamu, spoustu zajímavých a adrenalinem nabitých videí sleduj na:
https://www.youtube.com/channel/UC0ZijhycYEe5Fk5Qt2p-bTA
https://www.facebook.com/czechspeedfly/

Tento sport není jen a pouze o létání. Komunita speedfly a paraglide je velmi příjemná, lidé družní a srdcem sportovci.
Někteří jsou blázní, někteří zase naprosto klidní.
Takže pokud se vydáte tímto směrem, není zde pravidlem, že každý kdo letí na křídle je šílenec kterému proudí v žilách čistý adrenalin. Odpoutání od země, od světa a zároveň přímé propojení se vzduchem.
Citlivé zacházení a naprostá kontrola, která přitom vypadá jako agresivní a tuhý pohyb padáku, který plave vzduchem…
Czech Speedfly


Fotogalerie