Lucie Výborná horolezkyně a moderátorka

Lucie Výborná je novinářka, moderátorka a sportovkyně. Sportem se mohla i živit, kdyby v juniorském věku nepřišel vážný úraz. Teď se živí jako vypravěčka příběhů. Pracuje v rozhlase a moderuje prestižní televizní
přímé přenosy, např. Sportovec Roku nebo Český lev. Dvakrát po sobě byla zvolena moderátorkou roku. Ve volném čase utíká za svými dvěma vášněmi: do hor a na hladinu oceánu.     

Lucie doprovázela jako reportérka expedici Radka Jaroše na K2 v roce 2014, její reportáže z cest denně vysílal Český rozhlas. Nejcennější na expedici ? „Ne dosažená výška, ale to, že jsem nemusela domů vysílat žádné špatné zprávy. A taky fakt, že se mi přes technologickou náročnost povedlo z Karakoramu vysílat denně." Další expedicí, která je ve výhledu, je výstup na Cho-oju v září 2015. Hlavními pilíři expedice budou Petr „Miska" Mašek, Honza Tráva Trávníček, David Daw Knill a nevidomý horolezec Honza Říha. V rámci akce „Metr pro Světlušku" pomůže expedice vybrat peníze pro Nadační fond Českého Rozhlasu a podpoří nevidomé. 

A co je ve výhledu dál? Vysílání z polní nemocnice v Afghánistánu, expedice Chamjé Khola 2016 ... a práce pro Český rozhlas a pro Světlušku.


FotogalerieOblíbené produkty