Gustav Červený

Jeho cesta k létání byla poměrně jednoduchá. Od malého kluka před televizí, ve které viděl nějaké pány parašutisty skákat ze skály, přes první para pokusy z gauče v obývacím pokoji s batohem na zádech, až po první tandemový seskok z letadla k osmnáctým narozeninám.

Od 19ti byl pak tři roky aktivním parašutistou, po dvouleté pauze pak přešel na sport který mu nabízel rychlejší růst zkušeností a větší objem času stráveném ve vzduchu a tím byl paragliding. A jelikož je Gustav hravý tvor, a paragliding je spíše vytrvalecká disciplína, musel plochu svého paraglidu rapidně ořezat. Nyní se cítí blaženě a jako doma, když s přáteli řeže ostré zatáčky na kluzácích velikosti ,,kajtu”. Gustav je spoluzakladatel projektu CzechSpeedfly, který je součástí drobné české komunity speedfly nadšenců, v rámci projektu se snaží piloty sdružovat a propagovat tento sport. Mimo jiné jsou jeho koníčkem atletické a běžecké průpravy pro herní sporty.

Na starosti má sportovní přípravy a rehabilitace Triatlonové akademie Plzeň. Aby toho nebylo málo, stal se trenérem paralympijské plavkyně Venduly Duškové. Jeho znalosti a zkušenosti jsou tedy ve skvělém vývoji, který rozhodně nehodlá nijak brzdit.


Fotogalerie
Testuji a používám